image image image image
Orszak Trzech Króli 2020
Pielgrzymka Szlakiem Papieskim
Adoracja
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

Droga Krzyżowa Niezłomnych

Droga Krzyżowa Niezłomnych

na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

To będzie Droga Krzyżowa, w której rozważania prowadzone we własnym sumieniu zderzą się z trudami wędrówki. Walka ze słabościami fizycznymi zanurzona w duchowych rekolekcjach wymuszonych regułą milczenia. Nowosolska Droga Krzyżowa z Żołnierzami Niezłomnymi. Nabożeństwo dla ludzi o odważnych sercach, bo tylko tacy mogą iść do Chrystusa drogą Żołnierzy Niezłomnych.

Katolik to nie niedołęga, ale zdolny, przedsiębiorczy, służący dobru i walczący ze złem – pisał do swego synka przed egzekucją ostatni prezes Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, ppłk Łukasz Ciepliński, zamordowany przez komunistów 1 marca 1951 roku strzałem w tył głowy.

Parafia św. Antoniego w Nowej Soli zaprasza na plenerową Drogę Krzyżową w piątek 15 marca 2019 r. o godz. 18.30. Rozpoczniemy Mszą św.

Otrzymałeś tą informacje ponieważ zgłosiłeś chęć wyruszenia.

REGUŁY

Zanim zdecydujesz się wziąć udział w tym swoistym nabożeństwie, zapoznaj się z poniższymi informacjami i zdecyduj, czy chcesz podjąć wyzwanie:

1. Jest to wyzwanie dla osób pełnoletnich.

2. Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami.

3. Ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły.

4. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Biorąc w niej udział robisz to na własną odpowiedzialność.

5. Zapoznaj się z przebiegiem trasy i oceń, czy jesteś w stanie ją przejść . Decydując się na udział bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem.

6. W czasie Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.

7. Zgodnie z prawem przejście ma charakter długiego spaceru.

8. Nie planuj nadmiernie długich postojów.

9. Na trasie, a szczególnie na fragmentach tras prowadzących poboczem jezdni, należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego (poruszamy się lewą stroną jezdni).

10. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.

11. Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

12. Pamiętaj, że w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska.

Zanim wyruszysz z domu koniecznie:

· przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,

· weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

· miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe)!!!,

· sprawdź lokalną prognozę pogody,

· poinformuj bliskich o planowanym wyjściu, zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z kontynuowania Drogi Krzyżowej; pamiętaj, że jest w nią wpisane ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,

· zapoznaj się z przebiegiem i charakterem wybranej trasy.

· pamiętaj, że zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

Warto:

· mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),·

· wziąć ze sobą GPS, pliki z wgranymi śladami tras otrzymasz później, mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa· 

Kolejne informacje już wkrótce

Warto żyć ekstremalnie!!

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj496
W tygodniu748
W miesiącu9758
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)867814

Currently are 7 guests online